עצות וטיפים

עצות וטיפים כלליים

 

פסטיבל הצלילה בים האדום 4-6/11/2021 ייערך באילת והוא אירוע חינמי פתוח לקהל הרחב שמוקדש כולו לצוללים ואוהבי הים והסביבה. הפסטיבל ייערך ברובו באזור חוף אלמוג שממוקם ברצועת החוף הדרומית של אילת, סמוך לשמורת האלמוגים ומלון ישרוטל ים סוף, בחוף אקווה ספורט.

במשך הבקרים של ימים ה' ו-ו' 4,5/11/2021 תוצב תערוכת צילומים תת ימית על קרקעית הים בעומק רדוד אשר נגיש גם לצוללים מתחילים, וגם למשנרקלים ושחיינים. זוהי תערוכת הצילומים התת ימית היחידה בסוגה בעולם אשר מתאפשרת בזכות תנאי הים הרגועים, והמים הצלולים של מפרץ אילת. בכל יום יתקיים מפגש עם אחד הצלמים אשר מציגים את התמונות בתערוכה ואחריו שנירקול מודרך אל התערוכה התת ימית.

תערוכת הצילומים כוללת אוסף תמונות של מובילי ענף הצילום התת ימי בישראל וכוללת צילומים מרחבי העולם וממפרץ אילת אשר יוצגו בתוך מסגרת צהובה שתיצור מעין צוהר דמיוני למקום אחר, בו ניתן לפגוש ביצורי הים המופלאים כמו: דולפינים, כרישים, לוויתנים ועוד. בנוסף חלק מהתמונות הן אוסף של צילומי אופנה שצולמו מתחת לפני הים על ידי צלם האופנה יוהנס פלטן, יחד איתו מציגים הצלמים בועז סמוראי, דני וויינברג ונועם קורטלר. במהלך הפסטיבל התמונות יוצעו למכירה פומבית באתר הפסטיבל כשכל הרווחים יתרמו לעמותות שמירה על הסביבה הימית.

Johannes Felten 01.jpg
POSTLUZ 2.jpg
_NOK0150.jpg
Dany Whale Sharks.jpg

בחוף הים הצמוד לתערוכה בין מועדון הצלילה אקווה ספורט לבין מסעדת החוף ברביץ יוצב דלפק צוות ההפקה של הפסטיבל שם תוכלו לפגוש בהם ולאסוף את צמיד ההשתתפות בפסטיבל ולקבל במתנה פוסטר של אחת מהתמונות המוצגות בתערוכה, וחולצת משתתף בפסטיבל הצלילה בים האדום.בכל יום מתוכננות מספר פעילויות לקהל המשתתפים שיתקיימו במתחם הפסטיבל אשר כוללות: שנירקולים מודרכים, צלילה חופשית, סיור אוזניות מוזיקלי, סיורים באזור הכרית, צלילת צילום אופנה, עמדות הסברה של עמותת WESEA ונוער שומרי המפרץ של אילת. מידע מדויק ניתן למצוא בעמוד לוח הזמנים של הפסטיבל, ההרשמה לפעילויות עצמן היא בהגעה פיזית לדלפק הפסטיבל להרשמה במקום כשחלק מהפעילויות מוגבלות למספר אנשים ואחרות פתוחות לקהל הרחב.  בין כלל הנרשמים יוגרלו פרסים כשהפרס הגדול הוא ספארי צלילה באיי פלאו מתנת חברת וויילדדייב וחברת Fish & Fins Palau.

2b0c1b8b93269b041307cb253c53dc76.jpg
Dany Schooling Sardines.jpg

בערב יום חמישי ה: 4/11/2021 יתקיים ערב 'צוללים על הדשא' במדשאות מלון ישרוטל ים סוף אשר כולל את תערוכת הצילומים, הפעם מחוץ למים, פאנל מומחים מתחומים שונים בעולם הצלילה, והופעה של יקיר ששון - סולן להקת 'רבע לאפריקה'. הכניסה מותנית בהצגת צמיד המשתתף ותו ירוק בהתאם להנחיות הרשויות. הכניסה תתאפשר החל מהשעה 17:00ומותנית במספר אנשים - כל המקדים זוכה. כל התכנים של הערב מופיעים בלוח הזמנים באתר הפסטיבל.

WhatsApp Image 2021-10-26 at 09.10.52.jpeg
Noam Soft Coral in the cave.jpg

בערב יום שישי ה: 5/11/2021 יתקיים ערב 'צוללים על החוף' בחוף אקווה ספורט ויתחיל בהרמת כוסית לזכרו של ניר אבני - מחלוצי ענף הצלילה בישראל שנפטר לאחרונה וימשך ב'הפי האוור' צוללים בחוף אקווה ספורט. הערב ימשיך עם טקס הכרזה על הזוכים בתחרות הצילום התת ימי של הפסטיבל שאחריה יתקיים מפגש עם היוצר יונתן ניר שיקרין את סרטו - 'תמונת חייו' ויספר על תהליך היצירה הארוך של הסרט שמלווה את צלם הטבע עמוס נחום במשימת הצילום של חייו.

פוסטר עברית עם ביקורות.webp
POSTLUZ 1.jpg

יום שבת ה: 6/11/21 שיתקיים בחוף קיסוסקי מוקדש לשמירה על הטבע וכולל פעולות מאורגנות לנקיון הסביבה, עמדות הסברה, צלילת נקיון והפעלות שונות למשפחה והילדים. בנוסף ביום זה יתקיים שוק מכירת ציוד יד 2 בין הצולים עצמם, בו כל צולל מוזמן להביא איתו ציוד צלילה משומש שאינו בשימוש ולמכור אותו לאדם אחר לו הוא יתאים כפעולה שמפחיתה את השימוש והצריכה והופכת אותנו לצוללים ירוקים יותר. מסעדת חוף קיסוסקי תציע תפריט של אוכל ישראלי בסגנון שבת, מוזיקה וציליה. ניתן לחנות בחניון מול הים אשר צמוד לחוף.

בשעות הצהריים בתום מבצעי הניקיון יסתיים פסטיבל הצלילה.

POSTLUZ 3.jpg
Boaz Wild Sunrise - Silky Sharks - Jardines de la Reina, Cuba.jpg

ניתן לתאם צלילות הכרות וצלילות מודרכות עם מועדוני הצלילה: אקווה ספורט, דיפ סיאם, מנטה, פלמידה וכפר הצוללים בהזמנה ובתשלום, בתנאים מיוחדים והנחות לאורחי הפסטיבל. ניתן למצוא שלל אפשרויות לינה בעמוד הלינה של אתר הפסטיבל.

לשאלות ובירורים ניתן ליצור קשר דרך האתר ונציגנו יחזרו אליכם עם מידע אודות הפעילויות השונות.

ניפגש על החוף!

צוות פסטיבל הצלילה

Noam Feeding frenzy - Manta Ray.jpg
Boaz Secretary Blenny - Jardines de la Reina, Cuba.jpg