תחרות לצילום תת ימי
ההרשמה נסגרה!

אוהבים צילום תת ימי?

צוללים ומצלמים באילת?

חושבים שיש לכם רעיון לתמונה מוצלחת?

תרצו לקחת צ'אנס של זכייה בפרסים יקרי ערך כמו חופשת צלילה, ציוד צלילה יוקרתי ועוד?

אז בואו וקחו חלק בתחרות הצילום של פסטיבל הצילום בים האדום!

כללי:

תחרות הצילום התת ימי פתוחה לכולם: מקצוענים וחובבים כאחד שמוזמנים לשלוח את הצילומים הטובים ביותר שלהם ללא מגבלת זמן שבה הם צולמו, במפרץ אילת בלבד, להרכיב סדרה של 3 תמונות - 'פורטפוליו', ולהגיש את אותה הסידרה לתחרות.

ניתן לשפר ולעבד את התמונות כל עוד שומרים על ההנחיות הבאות:

חיתוך וקרופ של לא יותר מ 20% מהתמונה.

שיפורי צבע, קונטרסט, הבהרה, החשכה וניקוי לכלוכים.

אין לבצע מניפולציה, גזירה והדבקה או עיבוד אחר מלבד תיקונים פשוטים לתמונה.

כל קובץ יבחן לעומת הקובץ המקורי כדי לוודא שהתמונה נאמנה למקור.

התמונות יוגשו לתחרות בליווי הקובץ המקורי ללא כל עיבוד ו/או עריכה בקבצי RAW.

יתקבלו אך ורק תמונות שצולמו במפרץ אילת.

ההשתתפות בתחרות הצילום כרוכה בתשלום ובהרשמה מראש, והיא אישית ומוגבלת למשתתף יחיד, שיצלם בעצמו את הצילומים שיגיש לתחרות.

הפרסים שיחולקו לזוכים בתחרות הינם אישיים ולא ניתנים להעברה לאדם אחד. מחיר ההרשמה הוא 150 ש"ח למשתתף.

משתתף שיבצע פעילות של פגיעה בטבע תת ימי, פגיעה במשתתפים אחרים, שיתנהג בצורה מסוכנת ו/או יעבור על חוקי הצלילה או חוקי התחרות, השתתפותו תבוטל ללא החזר כספי ההשתתפות.

ההרשמה נפתחה!

לתוצאות תחרות הצילום של פסטיבל הצילום בים האדום 2020 לחץ כאן.

להלן תקנון התחרות:

 

תקנון התחרות


1. תחרות הצילום הינה תחרות במתכונת פורטפוליו, בה כל צלם מגיש סדרה של שלוש תמונות של צילום תת ימי.

2. הצילומים יצולמו בשטח העיר אילת בלבד, באתרי הצלילה של העיר ובחופיה.

3. הצילומים שיוגשו יהיו צילומי סטילס בלבד ללא מניפולציות כגון חשיפה כפולה ואפקטים מיוחדים במצלמה או בתוכנת עריכה.


4. הצילומים שיוגשו חייבים להיות צילומים שבוצעו על ידי הצלם עצמו.


5. הצילומים שיתקבלו הם רק צילומי מים והם חייבים להתבצע כשלפחות חצי מעדשת המצלמה נמצא מתחת לפני המים. צילומי 'ספליט', צילומים 'חצי-חצי' יתקבלו לתחרות.


6. ניתן לבצע שינוי עריכה קלים לתמונה הכוללים בלבד את הפעולות הבאות: חיתוך עד 20% משטח התמונה, הבהרה, החשכה, איזון צבעים, וניגודיות. יש להגיש בנוסף את קובץ ה:RAW של התמונה. קבצים שיפגינו שינויים נוספים ייפסלו מהתחרות. צוות השיפוט רשאי לפסול תמונה חשודה במניפולציה מהתחרות לפי ראות עינהם.


7. על המשתתפים להפגין שמירה על ערכי הטבע התת ימיים בכל פעולה שיבצעו במהלך התחרות. מארגני התחרות ישמרו לעצמם את הזכות לפסול צילומים שיעלו חשד על ידי פאנל השופטים או מומחים מהתחום שיש בהם התערבות ו/או פגיעה בערכי הטבע התת ימי. אין לגעת, להזיז, להאכיל, או למקם מחדש אובייקטים טבעיים מתחת לפני המים. משתתף שיעשה זאת יורחק מהתחרות לצמיתות.

8. אין לצלם בשטחים ימיים אסורים ו/או מסוכנים כמו למשל בשטח בסיס חיל הים, ריף הדולפינים, חוף קצא"א בשטחו הסגור, וכדומה.


9. מארגני התחרות שומרים לעצמם את הזכות לפסול משתתפים שיתנהגו באופן פוגעני ולא מכבד, שלא יצייתו לחוקי התחרות, שיפגעו בסביבה התת ימית, או במשתתפים אחרים בתחרות. החלטה שכזאת תהיה סופית, לא ניתנת לערעור, ולא תזכה את המשתתף שהורחק בפיצוי כספי או אחר.


10. משתתפי התחרות לא יפרסמו את הצילומים שיגישו לתחרות הצילום עד לאחר סיום התחרות וההכרזה על הזוכים בה. אנו נשמח לשיתופים כלליים אודות התחרות עצמה, אך אין לחשוף את שם הצלם עד לסוף תהליך השיפוט ופרסום שמות הזוכים בתחרות.


11. החלטות צוות השופטים הינן סופיות ולא ניתנות לערעור.


12. מארגני התחרות שומרים לעצמם את הזכות להשתמש בכל הצילומים שיוגשו לשיפוט התחרות לצרכי פרסום האירוע ואירועים דומים בעתיד. הצילומים הנ"ל לא ישמשו לצרכים אחרים מלבד שיווק ופרסום הפסטיבל הנ"ל, ואירועים דומים בעתיד.


13. זכויות היוצרים לצילומים יישארו בידי הצלמים שיהיו חופשיים להשתמש בתמונות ככל שירצו לאחר פרסום התמונות הזוכות בטכס הסיום.


14. השתתפות בתחרות כוללת אישור מצד משתתפי התחרות לפרסום תמונות שלהם עצמם בפרסומים וסיקורים אודות תחרות הצילום, הן במהלך ימי התחרות ואחריהם.

15. על כל הרשמה ניתן להגיש סדרה יחידה. הרשמה נוספת מאפשרת הגשת סדרת תמונות נוספת. מספר ההרשמות המירבי למשתתף יחיד הוא 3 סדרות.

אופן ההרשמה הגשת התמונות:

1. יש להירשם לתחרות בקישור בתחתית עמוד זה, למלא את פרטי המגיש, להסכים לתנאי התקנון, ולשלם עבור ההרשמה דרך Paypal או בתיאום דרך העברת תשלום אחרת באופן אישי מול מנהלי הפסטיבל. עם סיום ההרשמה יתקבל אישור תשלום והרשמה למייל המשתמש. במקרה שלא התקבל מייל כזה יש ליצור קשר עם מנהלי הפסטיבל.

2. יש לשמור ולהגיש את התמונות כקובץ JPG ולכווץ את התמונות לקובץ ברזולוציה של 1920 פיקסלים למימד הארוך עם 72dpi ללא חותמת או שם על התמונה. יש לשמור את התמונה בשם הקובץ הבא שיכלול את שם המגיש, ומספר התמונה לדוגמה: moshecohen-1, moshecohen-2, moshecohen-3.

 

3. יש לשלוח את הקבצים הנבחרים בעזרת האתר wetransfer.com לכתובת המייל: aquaboaz@gmail.com יחד עם שם המגיש ומספר התשלום שהתקבל עם ההרשמה. 

4. יש לוודא המייל התקבל בתוך יממה על ידי מייל או חוזר לאישור קבלת התמונות.

5. תאריך אחרון להרשמה ולהגשת התמונות - 23/10/2021.

6. לאחר ההרשמה ושליחת התמונות, לא ניתן להחליף, לבטל או לשנות את התמונות שנשלחו או את ההשתתפות עצמה בתחרות.

 

7. עם סיום הליך השיפוט הראשון, יפורסמו שמות העולים לגמר, המגיעים לשלב זה יצטרכו לשלוח את קבצי התמונה ברזולוצייה מקסימלית ולספק את הקבצים המקוריים, קבצי הRAW של התמונות.

8. שמות הזוכים והפרסים יפורסמו במהלך פסטיבל הצלילה באחד מערבי התוכן של הפסטיבל. לא ניתן לערער על בחירת השופטים או לבטל את ההשתפות בתחרות.

 

9.  הפרסים שייתנו לזוכים הינם אישיים ובלתי ניתנים להעברה או להחלפה.

10. צלם שייחשד בעבירה על הכללים, התנהגות בלתי הולמת, פגיעה בטבע, מרמה והונאה יזומן לבירור בו ייקבע אם יוכל להמשיך בתחרות הצילום או שיורחק ממנה לאלתר.


 

רישום לתחרות